Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Фото: Фотографија која нема цена – Марадона го бакна Пеле!

Фото: Фотографија која нема цена – Марадона го бакна Пеле!

Денес во Кремљ беше одржана ждрепката за Светското првенство на кое 32 репрезентации ги добија своите противници, како и што се најавуваше на церемонијата се собраа бројни фудбалски легенди.

Помеѓу останатите во Кремљ присуствуваа легендарните Пеле и Марадона. Овие две фудбалски легенди на минатиот век имаа и блиска средба, на која Аргентинецот го бакна својот голем бразилски ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Во африканската Лига на шампиони беше виден еден од најбруталните стартови на фудбалските …