Дома Фудбал Останато ФОТО: „Суперкласико“ од „Бернабеу“ вечерва го следи и половина тим на Јувентус

ФОТО: „Суперкласико“ од „Бернабеу“ вечерва го следи и половина тим на Јувентус

0
juventus

Вечерва се игра големото „Суперкласико“ на „Бернабеу“ кое го привлекува вниманието од целиот свет.

На стадионот на Реал Мадрид вечерва играат Ривер и Бока, а нив од трибините ги следат голем број фудбалски ѕвезди. На „Бернабеу“ во овој момент се собрани и дел од ѕвездите на италијанскиот шампион Јувентус, секако помеѓу нив е и Аргентинецот Паоло Дибала.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…