Дома Македонски спорт Мак ракомет ФОТО: Раул и во Париз мисли на Македонија!

ФОТО: Раул и во Париз мисли на Македонија!

0
raul

Името на Раул Гонзалес ќе остане со златни букви запишано во историјата на македонскиот клупски ракомет.

Шпанскиот стратег изгради моќен Вардар со кој успеа да дојде и до европската титула. Сепак, се што има свој почеток има и свој крај, па така Раул после завршувањето на минатата сезона го напушти Вардар и се пресели во редовите на Пари Сен Жермен.

Дека Раул ја сака Македонија покажа со тоа што слободното време го искористи да ја посети македонската амбасада во Париз каде што беше гостин на амбасадорката Јадранка Чаушевска Димов.

Ќе потсетиме, Раул иако го напушти Вардар остана селектор на македонската репрезентација


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Горан Кузмановски се огласи после допинг аферата: Мојата совест е чиста!

На еден од најдобрите македонски ракометари Горан Кузмановски неодамна при антидопинг конт…