Дома Фудбал Лига на шампиони ФОТО: Мурињо го подготвуваше Погба – ѕирнете во тактичкиот лист на Португалецот

ФОТО: Мурињо го подготвуваше Погба – ѕирнете во тактичкиот лист на Португалецот

0
mou pogba

Манчестер Јунајтед во вчерашниот натпревар ремизираше против Севиља со резултат 0:0.

Познато е веќе дека Мурињо не е задоволен од формата на Погба, а потврда за тоа добивме и кога за натпреварот со Севиља, Французинот беше оставен на клупата за резерва.

Сепак, Погба доби шанса да му докаже на Португалецот дека погрешил. Имено, во 17 минута од средбата се повреди Андер Ерера, па Мурињо на теренот го испрати токму Погба.

При влегувањето на теренот, англискиот „Дејли Мејл“ успеа да го фотографира листот со кој Мурињо му објаснуваше на Погба што треба да прави.


Следете го Sportski.mk и на


Во тактиката на Португалецот беше вклучено и бранењето од страничните слободни удари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Жиру: Повеќе сакам да седам на клупа во голем клуб, отколку да играм секој викенд во помал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру на почетокот на оваа година пристигна во Челзи од редовит…