Дома Фудбал Италија (Фото) Мауро Икарди со нов имиџ – Ќе се изненадите!

(Фото) Мауро Икарди со нов имиџ – Ќе се изненадите!

0
mauroicardi

Капитенот на Интер, Мауро Икарди има нов имиџ.

Мауро Икарди одлучи да направи промена, барем кога во прашање е неговиот имиџ. Фудбалерот кој оваа сезона игра во фантастична форма, одлучи да го промени својот имиш така што сега неговата боја на коса е плава.

icardi

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…