Дома Останати Ракомет ФОТО: Лука Циндриќ се заблагодари на „Комитите“ и цела Македонија

ФОТО: Лука Циндриќ се заблагодари на „Комитите“ и цела Македонија

0
cindric

Минатиот викенд Лука Циндриќ со својот нов клуб се врати во Скопје и вардаровите навивачи го пречекаа со бурен аплауз.

„Комитите“ никогаш нема да го заборават Циндриќ кој беше еден од најважните играчи на Вардар во генерацијата која стигна до европската титула. Токму тој го постигна клучниот гол за пласман во финалето против Барселона.

Како што навивачите на Вардар нема да го заборават никогаш, така и Циндриќ изгледа нема никогаш да го заборави престојот во Скопје.

Циндриќ преку својот Фејсбук профил сега им се заблагодари на „Комитите“ и на цела Македонија.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ваква ситуација досега не сме виделе: Две екипи тврдат за ист играч дека е нивни!

Повремениот репрезентативец на Хрватска, Иван Сршен е причина за голем конфликт помеѓу ППД…