Дома Фудбал Италија Фотографија направена попладнево потврдува дека Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус

Фотографија направена попладнево потврдува дека Сари ќе биде новиот тренер на Јувентус

Откако утрово сите медиуми пренесоа дека Маурицио Сари до крајот на денот ќе биде промовиран за нов тренер на Јувентус, сега пристигнува нов доказ дека работата е завршена.

Новинарите на „Скај Спорт“ го фотографираа менаџерот на Сари, Фали Рамадани на состанок со директорот на Јувентус Фабио Партичи.

Покрај фотографијата, „Скај“ тврди дека комплетниот договор е постигнат и сега се чека само официјализација. Според информациите Јувентус на Челзи ќе му плати сума од пет милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вонредна ситуација за „Ел Класико“: Над 3.000 полицајци и специјалци ќе го обезбедуваат мечот

Првото „Ел Класико“ оваа сезона беше одложен поради протестите во Барселона, па конечно на…