Дома Фудбал Англија Фотографијата на Лингард од пред девет години е вистински хит на Островот! (ФОТО)

Фотографијата на Лингард од пред девет години е вистински хит на Островот! (ФОТО)

0
lingard

Mногумина и денес Џеси Лингард можеби го сметаат за помлад фудбалер кој е на почетокот на својата кариера, меѓутоа фудбалерот на Манчестер Јунајтед оваа година ќе наполни 27 години.

Поради неговиот младолик изгледа често пати е мета на разни шеги на друштвените мрежи, а сега се појави фотографија на Лингард од 2009 година која предизвика лавина коментари.

Станува збор за фотографија на Лингард од настапот за тимот до 19 години на Манчестер Јунајтед, тогаш денешната ѕвезда на Јунајтед има 17 години. И навистина Лингард тука изгледа како мало дете во споредба со играчите на Рома.

lingard

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…