Дома Фудбал Останато ФИФА го објави тимот на годината!

ФИФА го објави тимот на годината!

ФИФА денес во Милано ја организираше церемонијата за доделување на наградата за најдобар играч, тим и најубав гол за минатата сезона.

Во текот на денот Шпанскиот новинар Хозе Педрерол го објави тимот на годината и неговите информации се покажаа како точни.

Најмногу претставници има Реал Мадрид (четири), Ливерпул тројца, Јувентус двајца и Барселона и ПСЖ по еден.

Покрај нив наводно ќе бидат уште: Алисон, Де Лихт, Ван Дајк, Серхио Рамос, Марсело, Лука Модриќ, Еден Азар, Де Јонг, Роналдо, Меси и Мбапе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…