Дома Македонски спорт Финалето во футсал Купот на Македонија ќе се игра во Велес

Финалето во футсал Купот на Македонија ќе се игра во Велес

Футсал екипита на Клими и Форца 2015 ќе се борат за трофејот во рамките на Купот на Македонија.

Финалната пресметка помеѓу Клими и Форца 2015 ќе биде одиграна на 21. април во недела.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Домаќин на финалниот натпревар ќе биде градот Велес, а мечот ќе биде одигран во спортскиот центар Гемиџии.

Финалниот футсал натпревар помеѓу Клими и Форца 2015 ќе започне со почеток во 18. часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Каменуван автобусот на „Чкембари“ – има и повредени! 🎥

По денешниот натпревар помеѓу Пелистер и МЗТ Скопје дошло до инцидент во кој бил каменуван…