Дома Македонски спорт Мак фудбал Филип Мишевски го продолжи договорот со Македонија ЃП

Филип Мишевски го продолжи договорот со Македонија ЃП

Дефанзивецот, Филип Мишевски денес стави потпис на нов договор со Македонија Ѓорче Петров.

Според новиот договор Мишевски ќе остане во Ѓорче до 2024 годиан. Оваа сезона тој запиша 29 натпревари за „лавовите“ и во нив запиша и една асистенција. Ѓорче во изминатата сезона го освои Купот на Македонија и заврши како четвртопласирана екипа на табелата.

Во клубот Мишевски пристигна минатото лето после кратката епизода во Борец, претходно настапуваше уште за Скопје, Пелистер, Работнички и Тиквеш. Во Ѓорче ова е втор потпис претхопдно договорот го продолжи голманот Христијан Стевковски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија падна едно место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација забележа  забележа пад од едно место на најновата ФИ…