Дома Фудбал Англија Фердинанд: Артета веднаш ќе го напушти Арсенал ако добие понуда од Јунајтед

Фердинанд: Артета веднаш ќе го напушти Арсенал ако добие понуда од Јунајтед

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд изјави дека тренерот на Арсенал, Микел Артета ќе се согласи да го води тимот од „Олд Трафорд“.

Артета апсолутно би го напуштил Арсенал за да го преземе Манчестер Јунајтед. Никој не вели дека тоа ќе се случи, но ако Манчестер Јунајтед во луд сон каже: „Знаеш што, Ерик тен Хаг, ти благодарам“ и се одлучи да го избере Артета за своја главна цел, тогаш Артета ќе им каже на играчите на Арсенал: „Слушајте момци, беше емотивно, но морам да продолжам понатаму, морам да заминам“, тврди Фердинанд.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Артета со голем успех го води Арсенал и веќе две сезони е на самиот врв и се бори за титулата во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…