Дома Топ вести „Феноменот“ го советува Перез – купи го ОВОЈ фудбалер!

„Феноменот“ го советува Перез – купи го ОВОЈ фудбалер!

Филипе Кутињо веќе неколку сезони е најдобриот фдубалер на Ливерпул и го привлекува вниманието на многу европски гигнати.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Кутињо е врзан со договор со Ливерпул до 2020 година, па заинтересираните клубови ќе мора добро да го одврзат кесето доколку го сакаат неговиот потпис.

Легендара на бразилскиот фудбал, Роналдо го советува Реал Мадрид да го купи неговиот сонародник.

„Би сакал да го видам Кутињо во Реал Мадрид. Шпанскиот фудбал без сомнеж е најквалитетен. Примера секогаш ги привлекувала најдобрите фудбалери и нуди одличен фудбал. Сметам дека Кутињо има класа да игра во Реал Мадрид“, изјави „Ил Феномено“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Португалија без Роналдо ја прегази Швајцарија

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалската ре…