Дома Трансфер зона Феликс: Заминувањето од Атлетико не е опција!

Феликс: Заминувањето од Атлетико не е опција!

Во последните денови се појавија шпекуалции дека Манчестер Сити е заинтересиран за ѕвездата на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс.

На менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола, наводно, многу му се допаѓаат квалитетите на 22-годишниот Португалец и сака да го донесе во својот тим.

Меѓутоа Феликс ги смири шпекулациите и истакна дека воопшто не размислува за трансфер ова лето.

„Заминувањето од Атлетико не е опција. Смирен сум за мојата иднина, знам што можам да направам и се чувствувам добро. Се уште сум на одмор. Не сум почнал да тренирам и не размислувам многу за фудбал“, изјави Жоао Феликс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…