Дома Трансфер зона Фекир повторно е актуелна тема: Два клуба се фаворити за неговиот потпис

Фекир повторно е актуелна тема: Два клуба се фаворити за неговиот потпис

0

Набил Фекир минатото лето беше на чекор од трансфер во Ливерпул.

Меѓутоа проблемите со коленото кои беа откриени на лекарските прегледи беа причина за трансферот од 70 милиони евра да пропадне, па Фекир остана во Лион.

Сепак, веќе во јануари Фекир би можел да го напушти Лион. Клубот е спремен да го пушти за адекватна сума на пари, „Франс Фудбал“ тврди дека интерес за неговите услуги покажале Челзи и Баерн.

Двата тима имаат намера да се засилат, како во јануари така и во летниот преоден рок. Фекир исто така од поодамна има желба за заминување, а сега фаворити за неговиот потпис се Челзи и Баерн.


Следете го Sportski.mk и на


Цената која францускиот тим ја бара за неговите услуги во овој момент изнесува 60 милиони евра, а оваа сума на крајот би можела да биде и нешто поголема.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Скаутите на Барселона вчера не патувале за „џабе“, мета не бил само Лука Јовиќ

Вчера Португалија и Србија одиграа натпревар во рамките од квалификациите за Европското пр…