Дома Видео Фати се обиде да изнуди пенал, па доби лекција од играчот на Гетафе 🎥

Фати се обиде да изнуди пенал, па доби лекција од играчот на Гетафе 🎥

Барселона не се прослави на гостувањето во Мадрид. Гетафе ги победи Каталонците со 1:0 и со тоа им го нанесе првиот пораз во новата сезона.

Барселона во второто полувреме бараше пенал после дуелот помеѓу Ниом и Ансу Фати, но судијата Сото Градо не реагираше.

Тинејџерот на Барса налета на ѕид откако Ниом го прочита неговиот план па остана да лежи на тревата држејќи се за лицето како да е погоден со снајпер.

Тоа го налути Ниом кој ми пријде на Фати и му одржа лекција дека некој кој допрва треба да стане полнолетен нема потреба така да симулира.

„Имаш 18 години и така паѓаш? 18 години!“ – дофрлуваше Ниом, додека Фати гледаше на друга страна и ништо не одговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вчера се постигна голот од најголема далечина во Лига Европа!🎥

ПСВ славеше против Омонија во Лигата на Европа, но голот кој го постигна Гомез, фудбалерот…