Дома Македонски спорт Уште еден јубилеј за Лазаров: 300 гола на Мундијалите!

Уште еден јубилеј за Лазаров: 300 гола на Мундијалите!

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров во денешниот натпревар против Чиле стигна до бројката 300 гола на Светските првенства.

Лазаров го игра седмиот Мундијалот, а денес стигна до брјката од 300 гола. Капитенот 300. гол го постигна од седум метри и со тоа постави оствари уште едно достигнување кое ќе биде тешко некој да го стигне во иднина.

Се очекуваше против Египет Лазаров да стигне до оваа бројка меѓутоа тој меч го одигравме катастрофално, Лазаров постигна три гола и му недостасуваа уште два.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Во натпреварот кој вечерва привлекуваше повеќе внимание Реал Мадрид ја совлада Аталанта со…