Дома Фудбал Англија УРНЕБЕСНО: Салах промаши цела топка, па го гледаше судијата – што очекуваше!? (ВИДЕО)

УРНЕБЕСНО: Салах промаши цела топка, па го гледаше судијата – што очекуваше!? (ВИДЕО)

0
salah

Тимот на Ливерпул денес со минимален резултат од 1:0 славеше победа против Брајтон.

Единствениот погодок на натпреварот беше дело на првата ѕвезда на тимот Мохамед Салах. Салах погодокот за победа го постигна во 50-тата минута со удар од белата точка.

Сепак, Салах во натпреварот имаше и една ситуација која брзо стана хит на социјалните мрежи. Зарем навистина очекува да добие прекршок?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…