Дома Останати Тенис Урнебесен коментар на Мареј: Големата тројка и еден кловн

Урнебесен коментар на Мареј: Големата тројка и еден кловн


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Претстојниот „Лајвер куп“ е посебен затоа што се повлекува една од најголемите тениски легенди и спортот воопшто, големиот Роџер Федерер.

Пред неговиот последен меч утре денес Федерер тренираше заедно со неговите најголеми ривали од теренот Мареј, Ѓоковиќ и Надал со кого заедно ќе го одигра последниот меч во двојки.

Големите ривали и пријатели ја искористија приликата и да направат фотографија, а на истата фотографија интересен коментар имаше Мареј.

„Големата тројка и еден кловн. Вакви тренинзи не се гледаат често. Привилегија е да го делите теренот со овие тројца“, напиша 35-годишниот Мареј под објавената фотографија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Големото срце на Новак: Во Њујорк делеше подароци 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Најдобриот тенисер во…