Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Украина со пресврт ја победи Словачка🎥

Украина со пресврт ја победи Словачка🎥

Украина со пресврт ја победи Словачка со 2:1 и така најави многу неизвесна завршница во оваа група Е.

И денешниот меч почна лошо за Украина, Словачка дојде до водство со гол на Шранц во 17. минута од натпреварот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Но, Украинцит имаа позитивна реакција во второто полувреме.  и Шапаренко донесе израмнување во 54. минута.

Голот за победа на Украина го постигна Јаремчук во 80-та минута кога ја затресе мрежата на Дубравка.

Романија, Украина и Словачка имаат по три бодови во групата Е, додека Белгија е без освоен бод, а утре на програмата е дуелот помеѓу Белгија и Романија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…