Дома Фудбал Останато Ужac во родниот град на Меси: Во глава заcтрелан еден од најголемите аргентински таленти

Ужac во родниот град на Меси: Во глава заcтрелан еден од најголемите аргентински таленти


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Лоши вести ни пристигнуваат од земјата на актуелните светски шампиони.

Имено, Лаутаро Ронки кој има 18 години и кој важи за еден од најталентираните аргентински фудбалери во овој момент бил застрелан во глава додека седел во кафуле во Росарио, родниот град на Меси.

Ронки е фудбалер на Расинг и во моментот на нападот бил во кафулето со својот пријател Ерик Дијаз.

Според информациите кои ги пренесуваат аргентинските медиуми во еден момент група вооpyжени луѓе влегле и почнале да пyкаат.

Ронки веднаш бил хоспитализиран и за жал информациите се дека е во критична состојба и приклучен на респиратор.

Сезонава во Б тимот на Расинг тој постигна 12 гола и се најавуваше дека ќе добие шанса во првиот тим кај Фернандо Гаго, а се поврзуваше и со неколку европски клубови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

И на Барселона и пропадна трансфер поради неколку секунди

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Во последните моменти од преодниот рок Барсе…