Дома Фудбал Англија Уживајте во компилацијата од најдобрите контра-напади на Ливерпул оваа сезона

Уживајте во компилацијата од најдобрите контра-напади на Ливерпул оваа сезона

0

Ливерпул е екипата која оваа сезона ги воодушеви љубителите на фудбалот со постигнатите резултати, но уште повеќе со начинот на кој дојдоа до нив.

Секој кој го сака фудбалот, сака да види брз, модерен и напаѓачки фудбал, а контра-нападите секогаш биле еден од фудбалските сегменти кој посебно е ценет од навивачите.

Токму контра-нападите станаа заштитен знак на Ливерпул оваа сезона. Клоп го извлече најдоброто од она со што располага, а бидејќи во екипата има двајца надпросечно брзи фудбалери (Салах и Мане), контрите се наметнаа како нешто што е логично да се форсира.

Транзицијата на Ливерпул на своја кожа ја осетија бројни ривали и ретко кој можеше да ги запре кога тргнат во контра кон голот.


Следете го Sportski.mk и на


Во продолжение погледнете ја компилацијата од најдобрите контра-напади на Ливерпул во сезона 2017/18. Има што да се види.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мајсториите на Барди и Меси: Ла Лига го смести Барди „рамо до рамо“ со супер ѕвездата (видео)

Oвој викенд започнува новата сезона во шпанската Примера, а официјалната страна на „Ла Лиг…