Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО УЕФА го објави идеалниот тим во квалификациите за ЕП

УЕФА го објави идеалниот тим во квалификациите за ЕП

Страницата на УЕФА го објави идеалниот тим во неодамна завршените квалификации за Европскто првенство во 2020 година.

Интересно е што во тимот на квалификациите го нема Кристиано Роналдо кој постигна вкупно 11 голови на осум натпревари.

Тимот изгледа вака:

Пјатов (Украина); Рамос (Шпанија), Демирал (Турција), Сигурдсон (Исланд) – Коусолус (Грција) – Бернардо Силва (Португалија), Ванијалдум (Холандија), Захави (Израел) – Стерлинг (Англија), Кејн (Англија), Депај (Холандија).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…