Дома Фудбал Лига на шампиони УЕФА го избра тимот на годината 📸

УЕФА го избра тимот на годината 📸

Eвропската фудбалска федерација (УЕФА) го избра тимот на годината.

Во гласањето учествуваа шест милиони луѓе, а денес се соопштени најдобрите 11 за 2020 година.

ТИМ НА ГОДИНАТА НА УЕФА

Ќе потсетиме Роберт Левандовски претходно беше избран за најдобар играч во сезоната од страна на УЕФА и најдобар играч во светот од страна на ФИФА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…