Дома Фудбал Англија Удар за Тотенхем, два месеци без капитенот

Удар за Тотенхем, два месеци без капитенот


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Тотенхем ќе биде без капитенот Уго Лорис во следните 6 до 8 недели, потврдија од клубот.

Голманот се здоби со повреда на коленото за време на мечот притив Манчестер Сити минатиот викенд.

Првично се странуваваше дека сезоната за Лорис е завршена, но сега во клубот се надеваат да се врати на терените за два месеци.

Во моментов се смета дека Лорис нема потреба да оди на операција, но неговата состојба ќе се следи и таа одлука може да се промени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…