Дома Фудбал Италија Удар за Рома: Крај на сезоната за Де Роси?

Удар за Рома: Крај на сезоната за Де Роси?

Капитенот на Рома, Даниеле де Роси се здоби со повреда поради која ќе биде надвор од терените скоро еден месец.

Тоа значи скоро сигурно Де Роси го одиграл последниот меч за „волчицата“ оваа сезона против Удинезе овој викенд.

Докторите му предвидуваат дека нема да биде во ситуација да игра минимум седмици поради повреда на бутниот мускул за време на мечот против Удинезе.

Рома тргна во нешто подобра серија, славеше против Удинезе со 1:0, па навивачите се надеваат дека клубот може да стигне до пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Ова е голем удар за тренерот Раниери кого го очекуваат важни натпревари, а нема многу опции на средината на теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Сари за Лацио повика играч кој 993 дена не бил во составот на Јувентус

Хрватскиот офанзивец никако не успева да се наметне во Јувентус. Доаѓањето на Марко Пјаца …