Дома Фудбал Репрезентации Убедлива победа на Брегот на Слоновата Коска против Алжир 🎥

Убедлива победа на Брегот на Слоновата Коска против Алжир 🎥

Селекцијата на Брегот на Слоновата Коска стигна до втората победа на Африканскиот куп на Нации откако го совладаа Алжир со убедливи 4:1 и така го освоија првото место во групата Е.


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Кеси во 22. минута го отвори резултатот, Сангаре зголеми на 2:0 до крајот на првиот дел. Се беше јасно кога Пепе зголеми на 3:0. Марез имаше прилика да постигне гол и да намали на 3:1, но промаши пенал. Сепак, по промашениот пенал на фудбалерот на Сити Бендебка ја смести топката во мрежата.

Конечните 4:1 беа поставени во последните моменти од натпреварот кога погоди Холер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Голот со кој Жиру стана најдобар стрелец на Франција на сите времиња 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! На полувремето Ф…