Дома Фудбал Лига на шампиони Убав момент во Париз: Се сретнаа Меси и Роналдињо 🎥

Убав момент во Париз: Се сретнаа Меси и Роналдињо 🎥

ПСЖ вечерва го игра натпреварот од 3. коло во Лигата на шампионите против Лајпциг.

Клубот од Париз е фаворит, меѓутоа на полувремето резултат е 1:1. Мбапе ги доведе домаќините во водство, но изедначи Андре Силва.

Интересен момент во Париз се случи пред почетокот на мечот. Имено, Бразилецот Роналдињо вечерва е почесен гостин на францускиот клуб, а во таа прилика се сретна со Лионел Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Конте ја потврди лошата ситуација: Имаме 11 достапни играчи

Aнтонио Конте потврди дека поради коронавирусот ситуацијата во соблекувалната на Тотенхем …