Дома Трансфер зона Тухел го носи Рабио во Челзи

Тухел го носи Рабио во Челзи

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел е силно заинтересиран за плејмејкерот на Јувентус, Адриен Рабио.

Договорот и на Рабио истекува во јуни 2023 година и влезе во последната година од договорот и поради тоа Јувентус сака да го продаде.

Таквата ситуација сака да ја искористи Челзи, бидејќи Тухел бара засилување на средниот ред, а добро го познава Рабио од времето кога двајцата беа во ПСЖ и смета дека одлично ќе се вклопи во Премиер лигата.

Јувентус за неговата слобода бара 20 милиони евра, сума која Челзи е спремен да ја плати и веќе започна преговори со мајката на Рабио, која е негов агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…