Дома Трансфер зона Турските медиуми: Јаховиќ дефинитивно заминува од Гезтепе!

Турските медиуми: Јаховиќ дефинитивно заминува од Гезтепе!

Како што тврдат турските медиуми, Адис Јаховиќ и дефинитивно ќе го напушти Гезтепе во јануарскиот преоден рок.

Според последните информации Јаховиќ се договорил со Гезтепе за спогодбен р аскин а договорот. За нова дестинација на Јаховиќ најмногу се споменува Бурсаспор која наводно веќе испратила конкретна понуда до македонскиот напаѓач.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Покрај Бурса во игра се уште 3-4 клуба од Турција. Во турскиот фудбал Јаховиќ веќе е шест години, играше за Коњаспор, Малатијаспор, Анталијаспор и сега повторно во Гезтепе. Ќе видиме дали сега ќе остварат најавите за Бурса да биде негов нов клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед донесе конечна одлука за Марсијал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал сигурно ќе го напушти клубот на крајот н…