Дома Видео Турам сакаше да ја копира прославата на Мартинез и Лукаку, Аргентинецот кратко му порача – не! 🎥

Турам сакаше да ја копира прославата на Мартинез и Лукаку, Аргентинецот кратко му порача – не! 🎥

Лаутаро Мартинез и Ромелу Лукаку имаа одлична соработка во Интер, а смислија и нивна оригинална прослава на погодоците.

Во вчерашниот натпревар против Фиорентина Турам му асистираше на Мартинез и тргна да ја ископира неговата прослава со Белгиецот, но Аргентинецот му порача дека повеќе не слави на тој на чин.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Дали Турам ја копираше мојата прослава со Лукаку? Да, но јас не славам веќе на тој начин“, изјави Мартинез.

Инаку, медиумите претходно пишуваа дека дошло до конфликт помеѓу Лукаку и Мартинез кога Белгиецот во текот на летото не му одговарал на повиците дали преговара за трансфер во Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лиг…