Дома Трансфер зона Три европски гиганти се „тепаат“ за Олмо

Три европски гиганти се „тепаат“ за Олмо

Манчестер Сити, ПСЖ и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и шпански репрезентативец Дани Олмо.

Олмо ја помина школата на Барселона во младинските категории, од каде замина за Динамо Загреб каде ја доживеа својата фудбалска афирмација.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сега блеска во дресот на Лајпциг и го привлече вниманието на многу европски гиганти, а сака да направи и чекор напред во кариерата.

Тој во договорот има откупна клаузула од 60 милиони евра, која споменатите клубови се спремни да ја платат, па останува да видиме кој ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…