Дома Видео Тренер доби срцев удар и почина на терен откако неговиот тим постигна гол за победа 🎥

Тренер доби срцев удар и почина на терен откако неговиот тим постигна гол за победа 🎥

Tрагичен момент се случи за време на натпреварот од втората лига помеѓу Ал Магд и Ал Зарка.

Тимот кој го водеше тренер Ел Селхедар постигнал гол за победа во последните минути од натпреварот, а големата радост за победата кај него предизвикала срцев удар по кој починал. Интервенирале медицинските екипи, но не успеале да го спасат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Играч на Верона нокаутираше соиграч додека го славеше голот 🎥

Играчот на Верона, Томас Анри несекајќи направи глупост. Во вчерашниот натпревар против На…