Дома Македонски спорт Мак фудбал Трајче Сенев нов тренер на Осогово

Трајче Сенев нов тренер на Осогово

Тимот на Осогово после лошите резултати направи промена на тренерската клупа.

Денес за нов шеф на стручниот штаб во Осогово беше назначен Трајче Сенев.

“Искусниот 56 годишен стратег од денес е назначен за нов предводник на „жолто -сините“. Во својата досегашна кариера има работено во ПМФЛ како предводник на Брегалница Штип и Силекс, како и во ВМФЛ во екипите на Баби и Кит-Го.Своето официјално деби Сенев ќе го има на мечот од 15-то коло против Победа кој на програмата е во сабота“, стои во соопштението од Осогово.

Фото: ГФК Осогово

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Трето засилување за Шкендија: Во Тетово пристигна Игор Вандерсон Да Силва

Тимот на Шкендија денес го потврди трансферот на Бразилецот Игор Вандерсон Да Силва. 24 го…