Дома Македонски спорт Трајковски избра еден од Панчев и Пандев (ФОТО)

Трајковски избра еден од Панчев и Пандев (ФОТО)

Maкедонскиот фудбалер, Александар Трајковски вчера беше активен на Инстаграм.

Трајковски прво имаше разговор со познатиот Џанлука Ди Марцио и во тој разговор откри дека пред да дојде во Мајорка имал понуда од Милан (повеќе за ова тука). По разговорот македонскиот напаѓач одговараше на прашање на фановите.

Едно од прашањата беше да избере еден од Панчев и Пандев. Трајковски немаше дилеми и го избра актуелниот капитен на македонската репрезентација.

Трајковски помеѓу другото откри и дека омилен играч му е Шевченко, го избра Роналдо пред Меси, омилен гол (оној против Италија)…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Несторовски: Имав понуда од Црвена Звезда, но…

Македонскиот репрезентативец и член на Удинезе, Илија Несторовски за српските медиуми откр…