Дома Трансфер зона Трансферот на Педро Поро во Тотенхем пропадна во последен момент

Трансферот на Педро Поро во Тотенхем пропадна во последен момент


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Трансферот на дефанзицот на Спортинг Лисабон, Педро Поро во Тотенхем пропадна во последен момент, откако португалскиот клуб реши да ги промени веќе договорените услови.

Двата клуба го договорија трансферот за 39 милиони фунти, а десниот бек веќе се згобува со фановите после мечот со Порто во Купот.

Денес 23-годишниот Поро требаше да пристигне во Лондон на лекарски прегледи. Пред да бидат потпишани документите Спортинг ги променил условите, па трансферот пропадна.

Според Фабрицио Романо сепак постојат мали шанси двата клуба да ги решат проблемите до крајот на преодниот рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …