Дома Топ вести Трансфери во живо: Гарај во Русија, Зидан го сака Санчез, Кутињо и Дембеле „штрајкуваат“

Трансфери во живо: Гарај во Русија, Зидан го сака Санчез, Кутињо и Дембеле „штрајкуваат“

0

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот.

– Барселона и нејзините трансфер цели и денес се главна тема во спортските медиуми. Имено, Кутињо и Дембеле „штрајкуваат“ затоа што нивните клубови не ги пуштаат да се преселат на „Камп Ноу“ (ОВДЕ)

– Бомба од Англија: Вилијам Карваљо е пред трансфер во Вест Хем. Имено „чеканите“ се спремни да ја платат откупната клаузула за играчот на Спортинг Лисабон и португалски репрезентативец, која изнесува 40 милиони евра.

– Тотенхем конечно го договори првото засилување ова лето. Станува збор за дефанзивецот на Ајакс, Давинсон Санчез за кого „спарси“ ќе платат 35 милиони евра. (ОВДЕ)

– Челзи е на маки поради Диего Коста. Напаѓачот сака да се пресели во Атлетико Мадрид, но дури во јануари. Најверојатно Коста до тогаш ќе остане и ќе зема плата од Челзи.

– Главна вест во Шпанија денес е дека Зинедин Зидан добива нов договор. Францускиот стратег наскоро ќе потпише нов тригодишен договор со „кралевите“. (ОВДЕ)

– Милан не се откажува од Андреа Белоти. Спортскиот директор на „росонерите“ Мирабели вчера присуствуваше на натпреварот Торино-Трапани, а напаѓачот постигна хет-трик.

– Шпанските медиуми пренесуваат дека Зидан покажува инетерс за Алексис Санчез, но Перез не се согласува со трансферот (ОВДЕ).

– Како што пренесуваат руските медиуми Езекил Гарај е пред трансфер во Спартак Москва. Рускиот клуб постигнал договор со Валенсија и за Аргентинецот ќе плати 20 милиони евра.

– Италијанските медиуми пренесуваат дека Сампдорија е на добвар пат да го донесе напаѓачот на Гремио, Луан. Тоа би требало да биде најскапото засилување во историјата на клубот за кого Сампдорија ќе плати 20 милиони евра.

Валверде отпиша пет фудбалери на Барселона и им ја отвори излезната врата од „Камп Ноу“ (ОВДЕ).

– Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул донел конечна одлука и ја одредил цената за Филипе Кутињо (ОВДЕ)

Џефри Кондогбија сака по секоја цена да го напушти Интер и вчера не се појави на тренингот. Валенсија преговара со играчот, но не е спремна да ја плати сумата која ја бара Интер.

– Екс играчот на Интер, Родириго Паласио најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Болоња. Аргентинецот е слободен агент и ќе потпише едногодишен договор со калчолигашот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Топ вести

Проверете

Во Италија вечер на „дебелкото“ и Џиџи, по Донарума зборуваше и Раиола!

Најнови информации стигнуваат од Италија, после Донарума се огласи и Мино Раиола. Случајот…