Дома Топ вести ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Балотели во Серија А, епилог од преговорите за Нејмар, Џеко „трпи“ поради Икарди

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Балотели во Серија А, епилог од преговорите за Нејмар, Џеко „трпи“ поради Икарди

На едно место следете се што се случува во финишот од летниот преоден рок!

Вчера како што е познато беа одржани преговори за Нејмарова е епилогот.

Един Џеко се согласил да премине во Интер, но проблем е што Икарди сака само во Јувентус и чека понуда од Торино.

Официјално: Уторво беше потврден трансферот на Бен Једер од Севиља во Монако.

Балотели во Серија А!

Изненадувачка вест пренесе шпанска „Марка“. Наводно Зинедин Зидан сериозно размислува да го испрати Лука Јовиќ на позајмица.

Oфицијално: Аргентинскиот голман Херонимо Руи од Реал Сосиедад премина во Монпеље.

После Борусија Дортмунд и Баерн покажува сериозен интерес да го врати Марио Манџукиќ во Бундес лигата.

Фиорентина и Сампдорија преговараат за Маноло Гамбјадини, во Фиренца би завршил Гамбјадини, додека во спротивен правец би можел да тргне Џовани Симеоне.

Борусија Дортмунд бара 25 милиони евра за Рафаел Гереро и фудбалерот сака во ПСЖ, но проблем засега на „светците“ има прави финансискиот фер-плеј.

Договорено! Стивен Нзози наскоро ќе потпише договор со Галатасарај.

Монако покажува интерес за тројца фудбалери на Јувентус: Ругани, Матуиди и Манџукиќ. Сепак, реалноста е дека би можеле да го добијат само Матуиди. Ругани е пред трансфер во Рома, додека Манџукиќ не е расположен за преселба во Франција и Баерн за него по примамлив.

Санчез ќе се степал на тренингот на Јунајтед па сега има само два избори – да игра во резервниот тим на Јунајтед или да замине!

ФИФА објасни зошто Манчестер Сити не добил забрана за трансфери.

Интер покажал интер за Филип Костиќ од Ајнтрахт. Се споменува сума од 30 милиони евра.

Рома ќе се обиде да го доведе Батшуаи од Челзи.

Oфицијално: Рене-Абделаид за 25 милиони евра премина од Анжерс во Лион. Лион во официјалното соопштение потврди дека го чекале Арсенал кој имал право на купување на овој играч, но „топџиите“ не се одлучиле да го ангажираат.

Тимот на Лече е исклучително активен и се обидува да доведе некој од Чупо-Мотинг, Емануел Адебајор и Костас Митроглу.

„Газета“ пишува дека Рома и Ливерпул продолжуваат да преговараат за Ловрен, сумата која се споменува изнесува 15 милиони евра.

Вердер Бремен испратил понуда за десниот бек на Милан Андреа Конти.

Oд Мадрид поточно од „Ел Чирингуито“ пристигнува вест дека Барселона за Нејмар нуди пари кои ги нема. Реал засега мирно ја следи ситуацијата…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал ја плаќа клаузулата за ѕвездата на Атлетико

И покрај фактот што се уште не е јасно кога ќе се отвори трансфер прозорецот ова лето, мно…