Дома Останати Трагедија во Узбекистан: УФЦ-борец убиен во брутална тепачка пред ноќен клуб! (видео)

Трагедија во Узбекистан: УФЦ-борец убиен во брутална тепачка пред ноќен клуб! (видео)

0

Вистински хорор се случи во Ташкент, Узбекистан пред еден ноќен клуб, каде што бил убиен УФЦ-борецот, Жамшид Кенжаев.

Кенжаев влегол во конфликт со обезбедувањето на ноќниот клуб бидејќи сакал да влезе со нож внатре, но тие не му дозволиле по што почнала бруталната тепачка.

На видеото не може да се забележи моментот кога Кенжаев ги нападнал со нож членовите на обезбедувањето или моментот кога го добива смртоносниот убод со нож.

Полицијата работи на случајот и веќе е започната истрагата, а исто така и неколку лица присутни таа ноќ се приведени во станица.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Среќа „левел милион“ – снукер удар кој успева еднаш на сто години (видео)

На дуелот меѓу Лианг Венбо и Жао Џинтонг, на отворениот снукер шампионат на Кина, се случи…