Дома Трансфер зона Тотенхем тргнува по напаѓач од Косово

Тотенхем тргнува по напаѓач од Косово

Напаѓачот на Косово, Ведад Мурики веќе изгради сериозна репутација во европскиот фудбал и за него инетерс покажува премиерлигашот Тотенхем.

Главниот скаут на Тотенхем бил воодушевен од напаѓачот на натпреварот помеѓу Косово и Англија. Мурики постигна еден од головите при поразот од 5:3 од „Гордиот Албион“.

25-годишниот Мурики влегол во списокот на скаутот на Тотенхем, па голема е веројатноста „спарси“ да се обидат да го донесат во јануари.

Тотенхем ова лето остана без Фернандо Љоренте, па е во потрага по напаѓач кој ќе може да биде алтернатива за Хари Кејн.

Мурики ова лето се пресели во Фенербахче и има договор до 2023 година, а претходно играше за Ризеспорт. Косовскиот репрезентативец постигна 12 гола на последните 13 меча во турксата Суперлига.

 

 

 

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул започна преговори со дефанзивецот на Лајпциг

Ливерпул започнал преговори со дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате, пренесуваат медиу…