Дома Фудбал Англија Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.

Лондонската екипа во првите седум кола запиша шест победи и реми против Арсенал, но повредите го исфрлија клубот од посакуваниот ритам.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тотенхем стана првиот тим во историјата на Премиерлигата, кој по водство од 1-0 запишал пет меча без победа, односно четири порази и едно реми.

Лошата серија почна со мечот против Челзи (1-4), по што следеше дуел со Вулверхемптон (1-2), па Астон Вила (1-2), Манчестер Сити (3-3) и поразот од Вест Хем (1-2).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…