Дома Трансфер зона Тотенхем нема да го откупи Кулушевски

Тотенхем нема да го откупи Кулушевски


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски на лето би можел да се врати во Серија А.

Кулушевски минатата година се пресели во Тотенхем на позајмица од Јувентус, но англискиот клуб не сака да ја плати сумата од 35 милиони евра за откуп.

Тотенхем имаше лоша сезона и не избори пласман во Лигата на шампиони, па на Јувентус ќе му понуди само 20 милиони евра за откуп.

Самиот Кулушевски исто така сака да ја промени средината, а интерес за него покажуваат Милан и Наполи.

Доколку Тотнхем не постогне договор со Јувентус, тогаш италијанските клубови ќе испратат понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…