Дома Трансфер зона Торонто обезбеди уште едно звучно засилување од Серија А

Торонто обезбеди уште едно звучно засилување од Серија А

Tимот на Торонто формира тим со квалитетни фудбалери од италијанскиот фудбал.

Неодамна беше потврден трансферот на Лоренцо Инсиње, а сега потврдија дека екипата ќе се засили и со Доменико Кришито. 35-годишниот дефанзивец од март ќе почне со активности во лигата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Двете страни постигнале договор на две години. Кришито во Торонто е најавен како големо засилување и од него се очекува да ја зацврсти одбраната.

Инсиње ќе потсетиме во Торонто се сели по завршувањето на сезоната, по истекот на неговиот договор со Наполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…