Дома Трансфер зона Тореира го напушта Атлетико и се сели во Серија А

Тореира го напушта Атлетико и се сели во Серија А

Арсенал планира да ја прекине позајмицата на Лукас Тореира во Атлетико Мадрид до крајот на преодниот рок.

Тореира пристигна во Атлетико како замена за Томас Парти, но не добива голема минутажа и оваа сезона има само 6 настапи во Ла Лига.

Во исто време неколку италијански клубови, пред се Лацио и Фиорентина, покажуваат сериозен интерес за Уругваецот.

Поради тоа Арсенал сака да ја прекине позајмицата и да го испрати Тореира во Италија каде ќе игра редовно и неговата цена нема драстично да падне.

Италијанските клубови сакаат да го донесат играчот за врска на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отави…