Дома Фудбал Англија Топџиите најдоа замена за Ремзи и веќе имаат спремна тактика за јануари

Топџиите најдоа замена за Ремзи и веќе имаат спремна тактика за јануари


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Тренерот на Арсенал, Емери, почна полека да ги склопува коцките што се однесува на лондонскиот клуб, но и јасно е дека ќе биде активен во јануарскиот преоден рок.

Емери во Арсенал стигна ова лето и немаше најдобар почеток на сезоната, но Топџиите полека влегуваат во форма и играат се подобро. Во последно време најмногу се зборува за Арон Ремзи на кој му истекува договорот со Арсенал на крајот на сезоната.

Арсенал се уште не започнал преговори со играчот, а се чини дека воопшто немаат намера да го задржат. Ремзи во претходните сезони беше важен дел од екипата, но очигледно Емери има некои други планови.

Како што пренесуваат англиските медиуми, прв на листата на желби е играчот на Наполи, Зјелински, кој Арсенал ќе се обиде да го донесе во јануари. Наводно, Топџиите ќе го дадат својот максимум да го донесат полскиот репрезентативец на Емирати, но ако тоа не успее тогаш ќе разговараат со Ремзи за нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Идеалниот тим на Ибрахимовиќ составен од негови соиграчи

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Златан Ибрахимовиќ објави крај на големата кариера,…