Дома Фудбал Италија Тонали: И лани зборувавте дека Интер и Јувентус се фаворити, па видовте како се заврши

Тонали: И лани зборувавте дека Интер и Јувентус се фаворити, па видовте како се заврши


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Пред почетокот на новата сезона во Серија А која стартува денес како фаворити најголем дел од јавноста ги истакнува Интер и Јувентус, но фудбалерот на Милан Сандро Тонали не се согласува со таквата констатација.

Плејмејкерот на „росонерите“ постигна неколку важни голови во изминатата сезона и имаше голем придонес во освојувањето на титулата.

„Најчесто случам дека Интер и Јувентус биле подобри од нас и тие се истакнуваат како фаворити, но тоа зборувавте и лани, па видовте како на крајот се заврши. Ние сме само со нашите фаови и не не интересира што зборуваат другите. Не можеме луѓето да ги убедиме да мислат поинаку, наше е да излеземе е на теренот и да играме“.

Какако најзаслужен за титулата го истакна тренерот Пиоли.

„За мене Пиоли е најважниот човек, дојде во една тешка ситуација во клбуот и го искачи Милан на врвот“, изјави Тонали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…