Дома Трансфер зона Томори утре на прегледи во Милано

Томори утре на прегледи во Милано

„Скај Италија“ пренесува дека Милан и Челзи постигнале договор за трансфер на дефанзивецот Факио Томори.

Младиот дефанзивец ќе пристигне во Милано на позајмица до крајот на сезоната со право на откуп за 25 милиони евра.

Томори утре рано ќе пристигне во Милано на лекарски прегледи и треба да го комплетира трансферот во Милан.

Младиот дефанзивец ќе биде трето засилување за „росонерите“ во овој преоден рок, откако веќе пристингнаа Меите и Манџукиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Бриж🎥

Европските гиганти покажуваат силен интерес за младиот дефанзивец на Клуб Бриж, Одилон Кос…