Дома Фудбал Останато Тоа што полските навивачи го започнаа во Скопје го довршија дома! (ФОТО)

Тоа што полските навивачи го започнаа во Скопје го довршија дома! (ФОТО)

Полските хулигани и создадоа многу проблеми на македонската полиција во изминатите неколку дена во кои престојуваа во Скопје по повод натпреварот помеѓу Македонија и Полска во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Ултрасите на Видѓев Лоѓ се судрија со ривалите од ЛКС Лоѓ заедно со збратимените навивачи на Лех Познањ.

Полицијата уапси 223 навивачи и скоро целиот ден го минаа во притвор, а откако платија казни за нарушување на јавен ред и мир беа пуштени да си заминат.

Но, пресметката во скопскиот кеј не го дала победникот и групите започната работа во Скопје ја продолжиле во Полска. Во таа пресметка победа однеле ултрасите на ЛКС Лоѓ и им го одземаа знамето со кое црвените се сликаа на плоштадот во Скопје.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …