Дома Фудбал Англија Тим составен од фудбалери кои го напуштија Челзи – изгледа одлично! 📸

Тим составен од фудбалери кои го напуштија Челзи – изгледа одлично! 📸

Во изминатите два преодни рока Челзи потроши над 600 милиони евра, но тоа не резултираше со резултати на теренот бидејќи тимот зад себе одигра очајна сезона.

Токму затоа летово во фокусот е продажба на „вишокот“ кој го имаше многу. На социјалните мрежи сега се појави и една фотографија со тим составен од играчи кои го напуштија Челзи.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Мора да се признае дека тимот изгледа навистина одлично, барем според имињата. На голот е Менди, птооа во одбраната Кулибали, Аспиликуета, Лофтус Чик и Баба Рахман. Средината ја сочинуваат Канте, Ковачиќ и Бакајоко, а во нападот се Маунт, Пулишиќ и Хаверц.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…