Дома Тикет на денот Тикет на денот (08.04.2021)

Тикет на денот (08.04.2021)

Вчерашниот тикет беше добитен, па се надеваме дека со исто темпо ќе продолжиме и денес.

Динамо Загреб – Виљареал – ГГ3+ @ 2.65 во 1xBet

Вистинска сензација прередија Загрепчаните во минатото коло од ЛЕ. После поразот од 2-0 во Лондон од Тотенхем успеаа да ја неутрализираат таа предност и преку продолженија да стигнат до овој дел на на ова големо натпреварување. Динамо Загреб на тој начин ја зголеми самодовербата, а самиот пласман до овде за нив е голем успех. Виљареал стигнува во главниот град на Хрватска после серија од пет последователни победи од кои три во Ла Лига и две против Динамо Киев во рамките на Лига Европа. Овде очекуваме голема борба и голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.65 во 1xBet.

Ајакс – Рома – ГГ3+ @ 1.91 во Bet365

Дербито на оваа рунда во Лига Европа, дефинитивно ќе се игра во Амстердам каде што Ајакс ќе го дочека тимот на Рома. Во претходниве години, Ајакс наговести дека се спремни за големи успеси во Европа, но се уште тоа не е докажано на дело. Рома не е екипа која треба да се потцени. Имаат многу проблеми во последно време и тоа им се одразува на резултатите од натпреварите. Пред дуелот со Ајакс, Рома го елиминираше Шахтјор и беа исклучително убедливи на тој натпревар. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 1.91 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.06

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 17.04.2021)

Пред нас е одличен избор и покрај тоа што во Премиер лига и Ла Лига нема да има стандардна…